True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,559
    Cevaplar için teşekkürler. Çok faydalı hepsi de...

Açıkçası denedikten sonra mutlaka arıyor insan. Pratiklik için ses kalitesinden ödün vermek çok makul geliyor insana. En azından benim için öyle oldu.

ANC'den ziyade ambient mode benim için daha çok kullanılabilecek bir özellik gibi duruyor. Ve dışarıdaki sesi doğal bir şekilde nakletme o kadar da kolay değilmiş anlaşılan. Bu konuda Galaxy Buds pro eski versiyonlarından çok daha iyiymiş.

Bir de güzel bir özellik eklemişler: Size biri bir şey söylediğinde, yani dışarıda bir konuşma olduğunu algıladığında, otomatik olarak müziği kısıp ambient mode'a geçiş yapıyormuş. İyi de çalışıyormuş. Kullananlar başarılı bulmuşlar.

Dokunmatik arayüz düşündürücü ancak. Monster da doğru düzgün çalışmıyor. Daha çok takıp çıkarırken sorun oluyor. Jabra'nin fiziksel tuşu ciddi bir artı olabilir. Diğeri kulaklığı azıcık düzelttiğinizde, hatta takıp çıkarırken bile sorun.

Jabra neredeyse yirmi yıldır telefona kulaklık yaptığından birikmiş ARGE'si muazzam belli ki.

Pazarlama jargonlarını, uçuk iddiaları ve karşılıksız sözleri bir kenara bırakacak olursak, iyi bir seçenek gibi duruyor. Ses kalitesi olarak Sennheiser kadar olmasa da yakın, ANC olarak Jabra ve Sennheiser'dan bariz geride, mikrofon olarak Jabradan bile bir tık yukarıda, ambient sound olarak ta iyi bir seçenek gibi duruyor incelemelere göre...

refuserQ, Ertan6161 ve border66 bunu beğendi.
  2. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Dediklerinize aynen katılıyorum, hali hazırda 75T Active kullanıyorum, önceki kablolu kulaklığım momentum in ear di. onu da Hdizs sonata usb dac ile kullanıyordum. İnanın ondan çok daha iyi jabranın sesi, çok naturel ses, ben genelde flat dinlerim. Vurmalı çalgılarda ayrştırması bana çok iyi geldi, ama kesinlikle bir DEMO yapsanız çok daha iyi olur, neticede kişisel zevk meselesi müzik anlayışı.
    Bu arada ben istanbul dayım, eğer dinlemek isterseniz seve seve yardımcı olurum.

#62 jakabo, 5 Şubat 2021
    Son düzenleme: 5 Şubat 2021
    Halitkin ve zxc bunu beğendi.
  3. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Yanlız bir kaç yorum okudum Galaxy buds pro ile ilgili yinede tercih sizin ama active noise cancelling yeterli değilmiş şeffaf modu sadece benim işimi görür derseniz bişey deme şansım yok ama anker soundcore liberty pro 2 ergonomi konusunda nasıl deneyimlemek isterdim bende anker life dot 2 var gerçekten çok memnunum basshead gibi amiral gemi kulaklıklara baş edecek seviyede tabii benim için en önemlisi 100 saat pil ömrü

4. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    167
    kablosuz kulakliklari iki kez deneyimleme sansim oldu. ikisinde de fit problemi yasadim. bence ses kalitesinden daha onemli bir durum bu. agirlik merkezini dengeleyecek bir kablo yok ve kasalar da dogal olarak buyukce oldugu icin kulakta saglam durmuyor cogu. o yuzden simdilik uzak duruyorum kasalari kucultmeleri lazim.

Collapse Signature Expand Signature
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,559
    Fit olayi kulaktan kulaga cok farkediyor. Sahsen Monster'in TW IEM'ini gayet rahat buldum. Yerinde duruyor. Agirlik yapmiyor. Uzun sure sorunsuz kullanmak mumkun. Hatta kablolu XBA-Z5 ergonomik acidan daha sorunlu bence.

6. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Sony wf-1000xm3 sırf bu yüzden sattım ergonomisi çok kötüydü fit olayı benimde başımı agritti kulağıma takıyorum kendiliğinden gevşeme yapıyor kulağıma zarar verdim hatta anker life dot 2 şu ana kadar kullandığım en fit olanı bisiklet bile kullanırken en ufak oynama yapmıyor çok sağlam duruyor mutlaka wings koymalı hele top seviye tws kulaklıklarda firmalar

7. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Valla bende 75T active ile antrenman yapıyorum salonda. Eğiliyorum, kalkıyorum zerre oynamıyor yerinden, o konuda jabra yı da alkışlamak lazım.
    Ayrıca kulakta duruşu bana göre en iyi tws lerden biri şuanda.

Halitkin bunu beğendi.
  8. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Jabra 65 den 75 e ciddi bir gelişme kaydetti, şahsen 85 de ergonomisinden ödün verip biraz daha ses kalitesine öncelik verdiğini düşünüyorum.

refuserQ, Halitkin ve zxc bunu beğendi.
  9. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Zaten 75t active sporcular için yani olsun o kadar ama 75t elite deneyimlemek isterdim o kadar model varki adamın aklı karışıyor her gün yeni bir model çıkıyor yetişmek çok zor en iyisi her sene extreme modelden 1 tane alacaksın yapacak bişey yok bütçe meselesi çok pahalı modelleri almak güç sennheiser momentum tws 1 vardı pil sorunlu idi sağolsun sennheiser 2 gönderdiler bu ayrıntı atlamak olmaz hemen birerbir değişim yaptı neyse tws 2 denemiş olduk

#69 Ertan6161, 5 Şubat 2021
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,559
    @Ertan6161, sosyal medyada dilbilgisi dersi verenlerden haz etmemekle birlikte, arada bir nokta koymayi denesen inan yazdiklarin cok daha anlamli gelecek okuyana...

11. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    75t active sporcular için diye düşünmeyin. Bu kulaklık ile sporda yapabilirsiniz çok rahat demeye getirmişler bence.
    Active den önce düz olanı da kulandım ben, onda da ergonomi ve kulağa oturma açısından zerre kadar fark yok zaten, ses olarak da fark yok bilginiz olsun.

refuserQ, Ertan6161, zxc ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Aynen katılıyorum.

13. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Neden yanlış anlama politikası içine girdin burada herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz sen her soruyu kendi üzerine mi alıyorsun.Zaten ben kulaklığı çok met eden birisiyim hayır sporcu derken şu manada active olan serisi sporcular için diye biliyorum ben jabra konusunda fit anlamında çok iyi buluyorum zaten

#73 Ertan6161, 5 Şubat 2021
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,559
    Fikrinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Yorumum sadece ve sadece noktalama işaretleri ile ilgiliydi. Yazıyorken çok farketmiyorsunuz muhtemelen ama okuyorken anlaşılmıyor ne demek istediğiniz, çünkü cümle nerede bitiyor, yeni cümle nerede başlıyor belli olmuyor, birbirine giriyor demek istedikleriniz. Yoksa siz dahil herkesin tecrübesi önemli...

#74 zxc, 5 Şubat 2021
    refuserQ, jakabo ve pyken123 bunu beğendi.
  15. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Tamam bu şekilde yorum için teşekkürler bende sonradan farkettim düzelttim hatamız varsa affola maksat bizde bazı insanlar hakkında birşey paylaşım yapalım istedim.

refuserQ, zxc ve pyken123 bunu beğendi.
  16. rambetiko

rambetiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    konu sahibi acaba hangi ürünü aldı? ben de en çok 1500 tl bandında kulaklık bakıyorum. bu fiyat aralığında pek bir seçenek yok sanırım. jabra elite 75t ve samsung earbuds pro denk geliyor karşıma. başka bir öneriniz olur mu? karşılaştırmak adına olursa giriş seviyesi fiio fh1 ve samsung s20 ultra yanında gelen akg kulaklık beni tatmin ediyordu.

yurtdışı ürün de olabilir. teşekkürler

17. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,434
    İmzamdaki tüm ürünlere sahibim. Ben alalı uzun zaman oldu; Apple Airpods Pro aldım. Yaklaşık 1 senedir evden çalışıp, çok toplantı yaptığım için ağırlıklı iş amaçlı kullanıyorum. Bunun için mükemmel bir chaz(Samsung ile kullanmama rağmen). Müzikal olarak, bu konuda sorunları giderilmiş bir Devialet Gemini'yi merak ediyorum. Ürün çıkalı çok olmadı ama yazılımsal sorunları fazlaydı. Firmware güncelleme sonrası, yorumlara göre hareket edeceğim.

Collapse Signature Expand Signature
  18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    185
    Sonunda kablo katlamaktan bıkıp bir airpods pro da ben aldım. Beklentim düşüktü belki de bu yüzden beklediğimden iyi çıktı. Dengeli bir kulaklık yapmış apple. Iphone ile gerçekten sorunsuz çalışıyor. Prat, hız konusunda çok iyi değil doğal olarak ama sahne genişliği konusunda olmasa da sahne derinliği olarak şaşırtıcı derecede iyi buldum. Vokaller ve enstruman ayrımı hiç fena değil. Sakin sakin dinleme için ideal. Çok enerjik bir performans beklemeyin. Ama asıl süpriz iphone ile değil, diğer apple cihazlarımla bağladığımda geldi. Kulaklık macbook pro ve apple tv ye bağlandığında adeta hormon verilmiş gibi oluyor. Amfi ile coşan kulaklıklar gibi, bu da bu cihazlarda bambaşka bir karaktere bürünüyor. Apple tv de biraz film bile izledim. Yoklukta baya baya ev sineması kulaklığı olarak kullanılabilir. Ses hacimli, baslar derin ve hiç de fena olmayan bir çevresel etki var. Bu fiyatlara kablolu olarak çok daha iyi kulaklıklar var elbette. Ama ben yaptığım bu alış verişten memnun kaldım.

CongoFather bunu beğendi.
  19. rambetiko

rambetiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    samsung earbuds pro kullanan var ise deneyimlerini paylaşabilir mi? özellikle müzik performansı açısından

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,559
    Basarili. Yine basarili bulunan Jabra 75 modelinden bence daha iyi muzik performansi. Tizler hafif kuvvetli. Teknik yonden de iyi.