True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    jabra 75t çok övende var bağlantı sorunundan dolayı sövende 75t active şuan 1100 tl alınırmı bilemedim.

2. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Alınır!

3. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Peki bir soru daha momentum tws2 ,jabra ile arasındaki fiyat farkina degicek bir cihazmi.Ekstra olarak diğer forumlarda övülen Anker soindcore liberty 2 pro Tws'de var.

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    Sahsen Jabra ile baglanti sorunu yasamadim. Daha pahali olan Galaxy Buds Pro ile alip karsilastirmistim.

Ikisi arasinda baglanti gucu ve mesafesi arasinda cok bir fark yok. Jabra tek tarafli alicili, Galaxy Pro cift. Yani sag ya da sol kulakligi tek takip dinleyebiliyorsunuz. Jabra oyle degil. Ama dedigim gibi, birinin cekmedigi yerde digeri de cekmiyor. Gunluk kullanimda cok fark yok.

Ama baglanti kesilmeye basladiginda Jabra kesik kesik ses veriyor. Galaxy Buds Pro ise sesi dijitize etmeye basliyor. Yani tam kesilmiyor ama bozulmaya basliyor ses. Sonuc yine ayni, ama Buds Pro'daki gecis biraz daha yumusak. Sonucta o haldeyken ikisinde de dogru duzgun bir sey dinlemek mumkun degil.

5. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Onlar dediğiniz gibi her kulaklıkta var.Benim bahsettiğim sorun sol kulaklıkta tıslama ,manyetik alanlardan etkilenip anlık bağlantı kopmaları,white noise gibi sorunlar.Ses kalitesi bakımından diyecek yok cok iyi diyorlar ama biraz araştırınca acaba bende böyle bir problem yaşarmıyım diye düşündüm sizde bu tarz bir problem yok sanırım.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    Hayır, o tip sorunlar yaşamadım. Ancak ses kalitesi olarak Galaxy buds pro daha iyi bence. Ama her açıdan da üstün değil. Case, fit ve pil ömrü açısından Jabra bi tık daha iyi. Uygulama yönünden çok daha iyi.

7. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    amazonda 75t active model 1100 tl çekip geçsemmi bilemedim buds pro ile aralarında 380 tl fark oluyor.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    O durumda muhtemelen Buds Pro'yu tercih ederdim. Denedigimde fiyatlar Jabra (indirimde) $130, buds pro $200'di. Eger birini sececek olsam Buds Pro'yu secerdim. Ama sahsi bir tercih tabii ki. Jabra da bayagi iyi.

Halitkin bunu beğendi.
  9. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    85'i çıkmadı mı onun? Mantık olarka 85 daha iyi olsa gerek. 85'i neden kimse tavsiye etmiyor :D

10. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    85T ile 75T arasında fiyat farkına değecek ahım şahım bir fark yok ve 85T'de baslar azaltılmış ki 75T'nin basları efsanedir.

11. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    75T active' den geçince sudan çıkmış balık gibi oldum, inanılmaz fark var. 75T de özellikle baslardaki o alt frekansların hiçbirisi yok 85T de.
    Tam bir hayal kırıklığı oldu, kesinlikle bana göre 75T nin yerini tutamaz..

Halitkin bunu beğendi.
  12. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    75t ses yüksekliği nasıl 85t galiba fit açısından zayıf galiba biraz kaba olduğu için belkide kulağa iyi oturmuyor olabilir. 75T kulaklık pil ömrü kaç saat acaba teşekkürler

13. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    75T'nin ses yüksekliği çok iyi. Son sesi bir tws'ye göre fazla iyi.

75T fitlik olarak 85T'den daha iyi. 85T'de konfor öncelik olduğu için biraz daha büyük ve kulakta sımsıkı durmuyor. 75T ise hem daha küçük hem de kulağın içine gömülüyor. Bu yüzden uzun süreli kullanımlarda kulağı rahatsız edebiliyor. Burada kullanıcının beklentileri öne çıkıyor. Konfor istiyorsa 85T, fitlik istiyorsa 75T gibi.

75T'nin pil ömrü şarj kutusuyla birlikte 28 saat. 85T'nin pil ömrü daha kısa çünkü anc özelliği ile geliyor ve bu anc, pil ömrünü kısaltıyor.

jakabo bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    İki seviye ANC 75T'de de var.

Bizzat denemedim, ancak okuduğum kadarıyla 85T daha farklı sese, daha iri kasaya sahip. Ama tek 6mm sürücüyle gayet iyi bir ses elde etmiş Jabra 75T ile.

Bu arada, Jabra'nin bir işletim sistemine, ya da bir telefon markasına bağımlı olmaması da büyük avantaj. Üstelik 75t piyasaya sürüldükten sonra, firmware ile ANC eklemiş olması da şirket olarak diğerlerinden farklı kılmakta...

#94 zxc, 8 Nisan 2021
    Son düzenleme: 8 Nisan 2021
    Halitkin bunu beğendi.
  15. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Arkadaşlar selam,

Uzun zamandir tws kulaklik arayışındayik cok kararsızım..

Jabra 75t, jabra 85t, samsung galaxy buds pro, sennheiser tws 2, klipch t5 2 ne alsam bilemedim.

Android telefon kullanıyorum, ses kalitesi, bass, anc ozelligi ve mikrofon kalitesi benim icin onemli yeri geliyor toplantilar yapiyorum yeri geliyor gurultulu ortamda yürüyüş yapiyorum kulakta durusu rahatsiz etmemesi vs de onemli sizce ne almaliyim?
    Baska onerilere de acigim bütçe kisitim yok yererki istediğimi bulayim.

Sanki suan piyasada isteklerimi karsilayacak bir alet yok gibi...

Teşekkürler

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    bu kadar kulaklıktan bahsedilmiş özellikle jabra 75t epey övülmüş ama 11mm sürücülü aptx destekli anker soundcore liberty 2 pro es geçilmiş :)

17. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Merhaba, eğer ürünü dinlediyseniz sesini, bizimle paylaşırmısınız. Artısı eksileri nelerdir?

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    evet yaklaşık 3.5 aydır kullanıyorum. Almadan önce epey araştırdım, en azından aptx desteği olmalıydı ve ses açısından beni tatmin etmeliydi çünkü müzik ağırlıklı kullanacaktım. 1000 liraya kadar çıkabiliyordum ve eleme yapa yapa biraz da zorlarsam sennheiser momentum 2 tws yi alabiliyordum,kullanıcı yorumlarını okuyunca ses kısıklığından bahsedilmiş ve benim için de ses seviyesi en azından en yüksek seviyenin 1-2 kademe altı da tatmin etmeliydi,bu şekilde sennheiser'ı da eledim ve geriye soundcore liberty 2 pro kaldı. Onun da yorumlarda 11mmlik dinamik sürücü ve ses seviyesinin yeterliliğine değinilince tamam dedim sipariş verdim. oneplus 8t cihazım ile denemeye başladım ve doğru bir seçim yaptığımı 2 saatlik dinleme sonunda anladım.

ürün bana ulaştığında kutu şarjı yarıdan fazla idi, kulaklıklar tam dolu halde 2 saat dinleme yaptım ancak %80e düştü. kutuya koyduğumda şarj etti ve 2-3 saatlik dinlemeler ile kutu şarjı 1 haftada anca bitti. bu açıdan şarj konusunda yeterli geldi bana.

ses olayına gelirsek, yapı olarak v shape dediğimiz bass-tiz ağırlıklı bir ses karakteri var, telefona yüklediğiniz soundcore uygulaması ile farklı ekolayzır'ları seçip dilerseniz grammy ödüllü sanatçıların yaptığı eq ayarlarını da seçebilirsiniz, ben ''akustik'' adlı eq'yu seçtim, müzikalite olarak kulağıma en iyi o geldi. Ayrıca poweramp ekolayzır diye farklı bir eko uygulaması da yükledim telefona,oradan da bir iki ince ayar ile neredeyse kablolu kulaklık kıvamına getirdim cihazı :)

malesef anc yok ama eksikliğini hissetmiyorum çünkü kulaklık yeterki kadar ses engelliyor, ambulans falan geçerse onun sirenini eser miktarda işitiyorsunuz sadece, araba sesleri falan gayet güzel absorbe ediliyor.

bir de white noise denilen hafif tıslama durumundan şikayet edilmiş ama bendeki çiftte neyse ki bu sorun yok, dinleme esnasında falan sıkıntı olmuyor. kulaklık boşta iken bir iki saniye hafif bir tıslama yapıp susuyor,eğer bu da white noise oluyorsa bana kalırsa hiç de dert edilecek bir durum değil.

Kısacası kendi fiyat bandında alınabilecek en uygun ürün bana kalırsa, bir de bu tarz ürünlerin olabildiğince yurtiçinden alınmasını öneriyorum, herhangi bir garanti durumu olursa en azından karşımızda bir muhattap olur ki Anker'de bu konuda epey başarılı imiş sağolsun..şahsen aldığımdan beri kablolu kulaklığımı aramıyorum,hem daha ergonomik hem daha kullanışlı.

dilim döndüğünce izah etmeye çalıştım, umarım yeterli olmuştur :D

pyken123 ve jakabo bunu beğendi.
  19. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Yorum için teşekkürler. İlk etapta iyi gibi, ama yapı itibarı ile çok kullanışlı gelmedi bana. Kutusu da biraz büyük geldi, önümüz yaz ve taşıma sıkıntısı olur gibime geliyor. Kulakta duruşu biraz kaba, birde fit olayı var. Ben spor yaparken özellikle kullanıyorum. Eğilip kalkarken nasıl olur acaba. Jabra 75t bu konuda gerçekten çok iyi, ben bir de bas sever bir kullanıcıyım, sanırım baslar 75t den zayıf. Tabi genede dinlemek lazım, diğer detaylar nasıl diye merak ettim açıkçası..

20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    kutuyu dert etmiyorum ben çantada taşıdığım için :) fit olayında da sıkıntı yaşamadım, uç olarak köpük uç kullanıyorum o zaten ekstra tutuş getiriyor,bir de kulak için kancası var o da daha sağlam durmasını sağlıyor kulakta, atla zıpla hopla oynamıyor kulakta. kişiden kişiye değişir tabi ama ben kendi adıma bu konularda da sorun yaşamadım. ses konusunda jabra ile karşılaştırma yapamam denemediğim için yorum yapmam doğru olmaz.bir gün denk gelirse dener onun hakkında da fikir beyan ederim ama