True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    bende sadece bu kadar övülmesinden dolayı fiyatıda uygun geldiğinden TaoTronics Soundliberty 97 sipariş verdim 1 ay oldu haziran teslim diyordu zaten bekliyorum , he youtube daki yorumlar genelde reklam amaçlı zaten onlara pek alakadar olmuyorum tükiye teknoloji sitelerini 2000 li yıllar başından beri takip ederim dürüst olan hiçbiri yok hepsi para koparayım amacında ki zaten düzgün inceleme bile yapamıyorlar uydurktan (teknoseyir oradaki levent beyi ayırıyorum tabi şahane bilgisi var ürün incelemede ) neyse rtings gibi sitelerde de baya övülmüş ama rtings i anlamıyorum mesela anker den bahsetmişiniz onun ses kalitesini düşük vermiş bununla beraber incelediğim kulaklıkların çoğuna oradan bir bakıyorum, orada neye bakmam lazım ben genelde nötr ses punına bakıyorum o yüksekse iidir gibi geliyor falan.

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    hocam aslına bakarsanız bu tarz ekipmanlarda her daim ses olayı göreceli geliyor bana..insanlar kendi zevklerine veya duymak istedikleri tona göre yorum yapıyor, birine güzel gelen bir diğerine yavan gelebilir..ben de nisbeten kerem enginar'ın yorumlarını tutarlı buluyorum gerçekten incelediği her ürünü iyisi ile kötüsü ile eleştiriyor ne ise onu söylüyor.

3. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Halitkin bunu beğendi.
  4. fehmiturk

fehmiturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Herkese iyi forumlar. Sony Ericsson mw 600den bu yana Bluetooth dac ile müzik dinliyorum. Şu an ise FiiO btr1 ve senfer dt6 ile kullanıma devam ediyorum. Herhangi bir kablo olmaması için tws iem düşünüyorum. Ama mevcuttaki sistemi arar mıyım, twsler ile mevcuttaki arasında artı eksiler neler olur acaba.

5. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Çözünürlük iem kablolu kulaklıkların yerini tutmaz. Sonuçta arada herhangi bir kablo bağlantısı yok adı üstünde kablosuz sinyali Bluetooth üzerinden olduğu için bit sinyalleri ldac veya aptx üzerinden en iyi alabiliyorsunuz günümüzde artık kabloya yer kalmayacak gibi galiba şuanda jabra elite 75t veya sennheiser momentum tws 2 airpods anker gibi kulaklıklar revaçta nasıl tarz kulaklık istiyorsunuz
    bass ağırlıklı ise anker soundcore liberty 2 pro ve jabra elite 75t gibi çok seçenek var

6. fehmiturk

fehmiturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Sonuçta btr1 de Bluetooth ile bağlanıyor, ama güzelliği iyi derecede bir amplifikatör oluşu, normal Bluetooth kulaklıklardan ayıran en büyük etken bu. Btr1 sese ciddi bir boyut katıyor, bağımsız ses işlemcisi yani. Bass, vokaller ve detaylar önemli. Hepsi bir arada gibi oldu ama derinleedeki detaylari duymak isterim yani.

7. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Dostum poweramp diye bir uygulama var extra Bluetooth amfisine gerek yok artık onlar tarih oldu artık Hiby uygulama jet audio var yani senin dediğin retrospektif :))))))) Yani bu dedim uygulamalarda sesi AMP üzerinden extra yükseltmek mümkün

8. fehmiturk

fehmiturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Orası öyle ama söylemeyi unuttum, zaten yıllardır viper for android kullanıyorum, ilk aldığım cihaz anında root yapılıp viper yüklenir, olmazsa olmaz :)

9. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Root cihazda bankacılık uygulamaları ve güncelleme sıkıntı çıkarıyor gibi bir şey duymuştum, doğrumu? Yoksa bende merak ediyorum şu viper for andriod'i. Ama güncelleme alamamak cihazın kalite ve güvenliği için büyük sıkıntı, biliyorsunuz andriod yapısını gereği biraz yol gecen hanı gibi. :D

10. fehmiturk

fehmiturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Konu dışı olduğu için konu sahibinden özür dilerim. Madem soruldu, açıklayayım. Kendimi bildim bileli cihazlarim rootludur, ve ticari banka hesaplarım dahil her özel bilgim de telefonumdadir. Ve hiç stock rom kullanmam, custom rom kullanıyorum devamli. Yüklediğiniz herhangi bir uygulamanin istediği izinler dahilinde hangi uygulamanın nelere erisebilecegi zaten bizim elimizde. Root için universal olarak kullanılan Magisk, kendisini sistemden gizleyebildigi gibi, kendi içinde istediğimiz programlari da gizleme seçeneği ile bankacılık uygulamalarinda sorunsuz çalışıyor. Nfc ile ödeme dahi kullanıyorum.

Edit : 1 ay öncesine kadar, 5 sene önce aldığım Lenovo p2 kullanıyordum. Cihaz stock Android 6 geldi, sonra update aldı, android 7 oldu. Ama ben android 10 ile sıfır sıkıntı kullandım. Custom rom. Oyun oynamak hariç, cihazı tam anlamıyla kullanırım. Benim çok rahat her işimi görüyordu oyun hariç. Oyun hayatta oynamadım :)

11. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
  12. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Sony herhalde içine petrol koymuş bune abi Türkiye pazarında fiyat bu olursa işi zor?? Cihaz 12 saat pil ömrü sunuyor anc kapalı iken çok iyi rakam bence ipx4 sertifikalı ama fiyat kafamda soru işareti

#152 Ertan6161, 27 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2021
    Halitkin bunu beğendi.
  13. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    TaoTronics Soundliberty 97. bugün elime geçti, kulakta güzel duran hafif çıkıntılı tomurcuk tipteki kulaklıklar hep aynı bilirsiniz ama fazla çıkıntı yok güzel, iki kulkalığında altında hafif mavi ışık yanıp sönüyor aradasırada, airpod 2 kullanıyor ailikonlu kulakiçi rahatsız ettiğinden 1 yıldır kulaklarım o baskıya artık dayanamadığından ama kulaklık denme huyumdan sürekli alıp deneyip satıyorum çoğunlukla, airpod açık bi kulaklık olduğundan bassları zayıftı bende bunun için bakıyordum ucız yollu bişeyler bunkulaklık bass veriyor bu uüzden daha koyu bi sesi var airpodstan , oppo biara almıştım o kulağımdan düşüyordu ki hiçbir kulaklık düşmez onun malzemesinden öyleydi oppo dan daha ii sesi dolgun bir sesi var kulağımı kaplıyor frekansları fena değil ama tabi buradaki arkadaşlar gibi bir inceleme bahsedemem fiyatına göre bir çok bluetooth kulaklık denemiş biri olarak sevdim ben , iphone 11 le kullanıyorum airpods un pratikliği şöyle kulaktan çıkar müzik dursun yok şarkı değiştirmek çok zor ben beceremesim 3 kere tıkla değişsin diyor ama olmadı bir türlü neyse çok önemli değil , mikrofonu denemedim çok kötü olacağını düşünmüyorum ben zaten arada kullanmak için aldım dance müzik dışarıda dinlerken kablosuz bişeyler olsun diye şimdilik sevdim ferah kulaklık severim bu tatmin etti tabiki dediğim gibi airpods ferahlığı ve rahatlığı yok ama yürüyüşe çıkınca beni idare eder aratmaz diğer kulaklıklarımı gibi geldi

14. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Halitkin bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    Memorial Day indirimine girince gidip Galaxy Buds Pro'yu edindim yine...

serdarkocak bunu beğendi.
  16. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Edifier tws hakkında detaylı bilgiye sahip olan varmı nb2 pro veya tws1 pro nasıl cihazlar

#156 Ertan6161, 5 Haziran 2021
    Son düzenleme: 5 Haziran 2021
  17. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sony WF-1000XM4 güzel gözüküyor ama fiyat biraz üzdü,sony'de bölgesel fiyatlandırma gibi bir gayede yok indirim kovalarız artık yapıcak bişi yok :D.

18. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    2000 TL altı olmaz USD kuru aldı başını gidiyor lansmanı izledim 10 dakida boş anlatım var gibiydi driver detayları es geçildi Sony bitmiş eski heyecanı kalmamış ben artık tercihlerimi fiyat performans ürünlerine yapıyorum

19. Puyol

Puyol
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Sony WF-1000XM3'ü, 7 aydır kullanıyorum.
    Gürültü engelleme performansı beni mutlu ediyor. İş ortamında, şarkı dinlerken, odadaki çoğu konuşma seslerini duymuyorum.
    Bazen, kulaklığın birinde bağlantı kopmaları olabiliyor.
    Müzik kalitesi ve pil ömrü fena sayılmaz.
    Benim ilk tercihim gürültü engelleme, sonrasında da konfor olduğundan tercih ettmiştim.
    İşim gereği kafaüstü kulaklık kullanamam, mecbur tws kullanmam gerekiyor.
    Sony WF-1000XM4, yeni gürültü engelleme çipiyle geliyor ve ANC'sinin daha iyi olduğunu belitiyorlar. Görünüm olarakta hoş duruyorlar. Konfor konusunda da gelişme varsa almayı düşünüyorum.

20. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Güle güle kullanın. Bu kulaklıkla ilgili deneyimlerinizi merak ettim, nasıl bir kulaklık sizce?
    Wf-1000xm4'ü çıktığı zaman alırım diye düşünüyordum ama fiyatı hiç düşündüğüm gibi olmayacak sanırım...