USR 9110 kablosuz modem

'Konu Dışı' forumunda ferhatt tarafından 1 Mart 2007 tarihinde açılan konu

1. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    bu modemi kullanan arkadaşlar varsa ne kadar sorunlu bir modem olduğunu biliyorlardır. zamanında baba zoruyla ucuza kaçarak almıştım. aletin büyük firmware sorunları var. hepsini tek tek 2 - 3 gün denedim altta yorumlarım var.

0.51 : Daha bir aylık olan firmware sorunsuz olmasını beklerdim ama maalesef çok büyük bağlantı problemleri var. sürekli ip yeniliyor. msn ve download konusuna değinmiyorum bile. felaket.

0.50 : kronik download bitirememe teşhisi koydum. bütün downloadlar 99 da takılıyor. ama msn sorunsuzdu.

0.48 : bunda da msn yazışmalarında çok büyük sorun yaşadım. msgların gelmemesi gitmesi. delirtti.

0.43 : en sorunsuz ve en özelliksiz firmware. otomatik kurulum yok türkiye için. her türlü ayarı kendinizin girmesi gerekiyor. ama büyük ihtimalle üretici firmanın yaptığı firm ware olduğu için sorunusuz. 0.50 ve 0.48 e göre düşük mpbs ile bağlanma sorunu var bir tek. ama o kadar sorunun arasında göze bile çarpmıyor.

2. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Modem ve sorun kelimeler yanyana gelince zoom x6 dan başkası gelmiyo aklıma :) ilk kullandığım cihaz toplam 1.5 aylık servis macerasından sonra yeni model olarak geri döndü ama yine yok yine yok, stabil çalışmamak konusunda ısrar ediyo.

3. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    o da inanılmaz sorunlu biliyorum. hatta onu da dayıma aldırmıştı bir teknik servis götürüp kafasına attı en sonunda. :)

4. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben ilkini attım ama 2.de aynı yolda hızla ilerliyo bakalım bilmiyorum.

5. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Bende Zoom x5 var... Voltaj düştüğünde internetten düşmesi dışında hiç problem yaşamadım ;)

6. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Zoom modemler voltaj zıplaması ya da oynaması sırasında bozulmaları ile ünlü modemler. Acı eşikleri gerçekten düşük aletler. Bizim bir arkadaşın da X5 öyle bir oynama da kaymıştı.

7. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    US Robotics kesinlikle en iyi markalardan biri. Ancak malesef USR 9110 modeli ucuz olsun diye fason yaptırılan bir model zira kasası Airties ile tamamen aynı. Bende 9108 modeli var ve hiçbir sorunum yok. 10. katta oturuyorum eve 100 mt uzaklıkta arabamın içinde internete girebiliyorum. Hız da çoğu modemden iyi. Kablosuz yazıcı bağlantısı dahi sağlıyor.

8. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    9108 iyi bir modemdir. Fiyatı da biraz tuzlu tabii ki; fakat US Robotics'ler de acı eşiği düşük modemler. Yani voltaj düşmelerine dayanıklı adaptörünüz ya da hat koruyucunuz yoksa ufak oynama da modeminize elveda diyebilirsiniz. ;)

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Aynı bendeki X6 gibi :)

10. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Aman hoca zamanında onu alacaktım iyi ki almamışım. :)

11. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Hoca ipten dönmüşün o kadar diyorum sana ;)

12. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Allah'ın doğru kuluymuşuz hoca. :D Aynen dediğin gibi oldu. Çok kararsız kalmıştım X6 ile benim alet arasında.

13. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bende sanki 10 senelik kullanıcısıymış gibi gözü kapalı aldım şaka gibi ya :D

14. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bir daha ki sefere daha dikkatli olursun hoca artık. : )

15. ukc34

ukc34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    14ayLık teKnoSa maCERam da USR kadar geRİ dönüşü oLan MOdem gÖRmEDİm:( ben Kİmsye TAVisye EtMİOrum.. benM faVORim; AİRTİES.. heRKSE gÖnÜL raHATLııyla SATIyorum.. özellikleri kısaca:

* arayuzu TR
    * voltaj DAlgalanmalrına KARŞı KOruyuCu bİ devre taŞIYor..
    * G++ desteği ile daHa Hızlı inTErnet ;)..
    * saĞLam bi teKNİk deStek

alınACAk tek MOdem bEnce ;)

16. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Aselsan üretiyo ve benimde 1.5 aya giden teknosa serüvenimde 1 tane geri dönüşü olmadı onlarca satılmasına rağmen.

17. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo
    Expand Collapse
    Guest

bendede x6 var cok sukur basima hicbir sey gelmedi ne isinma problemi oldu ne baglantim koptu 1,5 senedir modemi hic kapatmiyorum ustelikte

18. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Hey maşaallah. Peki yoğun download ya da dosya paylaşım programı kullanıyor musun? Çünkü normal veri transferinde fazla sorun olacağını zannetmiyorum.

19. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo
    Expand Collapse
    Guest

limewire ile bearshare var bir tane kablosuz kullanici var modemden ceken bir ben varim birde ust komsum var modem hic kapatmiyoruz ama internette yazilanlari cok duydum allahtan basima hicbiri gelmedi ben memnunum :)

20. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Yat kalk dua et derim X6 kullanıcısıyım biri servise gitti dönmedi :D yeni verdiler oda stabil çalışmıyo, X6 kullanıpta sorun yaşamayan ender kullanıcılardansın umarım hep böyle devam eder ne çektiğini ben bilirim :)