Vsonic Gr07 MKII İncelemesi

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda Engin tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,311
    Subliminal mesaj icerir :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,787
    Sibilans için önce güçlü tiz lazım. IE80'de sibilans yok ama tizler de çok zayıf. Nasıl sibilans olsun?

Panasonic hje120 de öyle. Buna karşın Panasonic hje450 resmen sibilans kaynağı mesela... Hje120'den pahalı olmasına rağmen çok daha kötü bir kulaklık bence. Fiyat daha da artınca hje70s ile güçlü tizler kalıyor ancak sibilans tamir ediliyor.

3. selcukunus

selcukunus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bassları çok çok şık ve tamam artık derinlik ve frekans budur dedirtiyor insana, ne boom boom patlıyan bûyûklûğû dışardan gözûkebîlîcek kadar kûçûk bî bass nede îlla ben burdayım dîye kendînî öne atan bî bass.. Bûyûklûğûnû en ufak bî dokunuşuyla bellî eden bî yapıda.. Mîdlerî; keman sesînî duyduğunuz anda bî an.. Orkestra şefi oluyorsunuz bazen Flamenko dinlerken siz belçikalılar etekleriyle çiftçi dansı yapabilir aynı anda gr07 renkli capcanlı bi doğa tablosu sunuyor o anlarda Sîze îşte klasîk mûzîğe yatkınlığı referans olarak kabul görmesî bundan olsa gerek tîzlere gelîncede mîddlere eşlîk etmesî îçîn varlar sankî sîvrîlen ama kalın uçlu olduğu îçîn dokunuşları batmadan kendînî duyuran cinsten.. Enstrûman ayrımına gelînce Bence bu kulaklığı yapanların en özen gösterdîğî noktalardan bîrîde bu kulaklığa olan gûven burdan başlamış olabîlîr.. sahnesî orkestra salonu bûyûklûğûnde bî mekan yaratıyor kafada.. Gr07nin malzeme kalitesi kulakîçî kulaklığa göre ûstûn özellîkle Bendekî mk2 ler kablonun kopması falan îmkansız gîbî duruyor tabîkî oltaya köpekbalığı falan takılmazsa taştan yapılmış gîbî dış malzeme.. kablo kasaya göre fazla ağır ..

#103 selcukunus, 10 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mart 2015
  4. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Peki bu kulaklık rock ve metal e gider mi? Arada Adele falan da dinlerim. Yoksa re 400 mu?

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @asinan İkiside metal'e gitmez. Rock olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Ben daha önce foruma sordum ama hazır siz cevap vermişken birde size sorayım UmutecH hocam. Pink Floyd, Depeche Mode, Led Zeppelin, Muse, Adele, Amy Winehose arada Metallica, Within Temptation, Apocalyptica dinliyorum. Evde Fiio e10 Dışarda Sansa Clip + Fiio e11 ile dinleyeceğim. Amerika'dan arkadaşım temin edecek. Max 120-130 dolar seviyesi olacak. Kulak içi , kulak üstü farketmez. Yeterki sahnesi geniş olan, bu ekipmanlarla beslenebilecek, Bası aşırı olmayan ama net dağılmadan vuran, kısacası billur gibi :):) derdimi tam anlattım:). Önerisi olan arkaşlara şimdiden teşekkürler:eek:k:yourock.

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Pfe122 olabilir tizler rahatsız etmezse. Ya da basla hiç işim yok derseniz de Zero cardo doppio olabilir. Yine tizler rahatsız etmezse.
    Böyle sorulara cevap vermek çok zor oluyor şu kulaklığı kullandım ses şöyle olsa daha iyi olurdu tarzında sorarsanız daha doğru yönlendirebiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    İsminiz Umut diye tahmin ediyorum, Umut Bey ben sadece ath-m50 kullandım. O kulaklık bana hiç haz vermiyor. Çok zevksiz ve düz geliyor bana.

9. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Arkadaslar GR07 classic edition elime ulasti. Kulakligin sesini oldukca begendim, 5-6 saat burn-inden sonra sibilans kalmadi denebilir. Ancak bir turlu kulakligi oturtamiyorum kulagima, oynayan uclar yuzunden dakikalarca ugrasiyorum, tam fit yapmayinca da ses oldukca cilizlasip bozuluyor, bir ton uc denedim, kopuk de kullansam fark etmedi, 10 dk kurcalayip oturttum kulagima bu sabah bir esnememle bozuldu sinir olup re400u taktim. Headfi'de baktim sorun yasayan cokmus farkli ucla cozmusler. Onerebileceginiz uc var mi ya da fit icin tavsiye?

10. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,314
    Sony hybrid uçlar, ucuz sonylerin bile içinden çıkan siyah lastikler ;)

2 kişi bunu beğendi.
  11. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Ilk yaptigim onlari takmak oldu zaten, bir sure oyle kullandim ancak bu sefer kulaklik kasasi kulagin onundeki cikintiya dayanip rahatsiz etti bir sure sonra da acimaya basladi. Takarken o uc mutlaka oynuyor sonra canim cikiyor ses yolunu delige karsi getirene kadar :)

12. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,314
    Benim nozzle biraz sert, kulakla onu oynatmak ta çok zor haliyle.

Ama başka ne yapılır bilmiyorum

2 kişi bunu beğendi.
  13. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Vsd1'de de oynar başlı nozzle vardı, elimle itince ancak yerinden oynuyordu. Farklı açılara getirip test edebilirseniz belki kanala uygun bir biçimde girer.

14. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Cok derine takmayinca rahat bir fite ulastim ama esas sorunu kulakligin koseli yapisindan dolayi kulak kepcesine batmasi cikardi, dediginiz gibi uc kulaga takiliyken pek oynamiyor.