Yakın dinleme için ses cihazı tavsiyesi

'Konu Dışı' forumunda yigitboylu tarafından 31 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    2K monitörümüzü aldık şimdi hoparlör lazım. Uygun fiyatlı az yer kaplayan bir soundbar mı , bluetooth taşınabilir bir hoparlör mü yoksa standart 2.0 Pc hoparlörü mü?
    Pc Hoparlörü olarak JBL Quantum duo tavsiye aldım.
    Bluetooth tarafında JBL flip 4 veya charge 3-4 fena aletlere benzemiyor. Bende eski bir LG P7 var. Onda çok ileri olurlar mı bilemiyorum. Bir de anker denen markanın fp ürünleri revaçta.

Fiyat olarak net konuşmak istemiyorum ama herhalde sıfır ürün için 3-4 bini geçmem. Önceliğim Netflix onu belirteyim, müzik için tatmin beklentim yok.

#1 yigitboylu, 31 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 31 Ağustos 2021
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,723
    Bence Subwoofer lazım gelir o zaman.

3. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    İş ortamında kullanacağım, sesi fazla açmayacağım

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    İş ortamında öncelik Netflix... :)

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    en güzeli değil mi :)
    Yaw her gün izleyeceğimden değil de haftada bir kafa dağıtmak için

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  6. AvantGarde

AvantGarde
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Tam olarak alanınızın hacmen bilgini göremedin ancak Edifier'ın R2750DB veya R1850DB gibi modelleri orta ve küçük alanlarda tatminkar sonuçlar veriyor. Subwoofer olan sistemler genellikle etrafa daha fazla rahatsızlık verir. Alnınız ortalama bir odadan küçükse dinleme yaptığınız yer dışında etki gösterebilir. Yine de başka marka alacasanız da piyasada 2.0 olarak bilinen aktif stereo bookshelf hoparlörleri tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda soundbarlar da hiç fena değil ancak response tamamlayıcı sistemlerin subwooferlardan verim almak için minimum 4~7 metrelik bir dinleme mesafesi gerekiyor. Bunlar haricinde ses bombası olarak tabir edilen bluetooth çözümleri tavsiye etmem. Akustik olarak yeterli sürücü çapı ve kabine sahip değiller yani bir nevi akort edilmemiş bir akustik yapıdan söz ediyoruz. Haliyle vereceği ses performansı da vasat veya biraz üstü olabilir. Stereo bookshleflerde de bluetooth özelliği var bu arada bilgisini vereyim.

yigitboylu bunu beğendi.
  7. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,441
    2.1 düşünürseniz kesinlikle focal XS 2.1. Geçenlerde ikinci elde 2500 civarı vardı. Bir de jbl creature'lar Netflix için olabilir. Hoparlörleri yer kaplamıyor da amfisi biraz büyükçe. Eski bir Edifier R2700 kullanıcısı olarak ta edifier'ın daha ufak modelleri de uygun olabilir.

8. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
    Soundbar düşünürdüm. Dolby atmos özelliği 2.1 yada 7.2 film seyrinize daha keyif katar.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    Focal'i dinlediniz herhalde ? Karşılaştırabileceğiniz popüler bir ürün var mı?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Eylül 2021 ---
    Avantgarde'ın dediği gibi soundbar yakından dinlemeye uygun olmayacak sanırım.

10. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,441
    Onu dinleyene kadar audio engine a5 falan alıcaktım. Dinleyince vazgeçtim. Sonra bütçe yetmeyince Edifier almıştım.

11. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    HB den anker soundcore motion plus sipariş ettim. Olumlu yorumlara ve nispeten uygun fiyatına dayanamadım.